سکس تراپی چیست

سکس تراپی چیست؟

پیش نمایش محتوا

بسیاری از زوج ها در رابطه جنسی رضایت کافی ندارند. مشکلات جنسی بین زوجین می تواند به شکل انحرافات جنسی، ناتوانی در رفع نیاز شریک جنسی یا اختلالات و فانتزی های نامعقول دیده شود. در واقع سکس و رابطه جنسی قسمت مهمی از زندگی زناشویی زوجین است که نیاز به آموزش و آگاهی دارد. از آنجایی که اختلالات جدی نیاز به درمان تخصصی دارند و در صورت بی توجهی باعث خراب شدن زندگی زوجین می شود جلسات سکس تراپی برای افراد پیشنهاد می شود. سکس تراپیست ها در روند بهبود رابطه جنسی و رضایت از آن نقش به سزایی را ایفا می کنند.

 

سکس تراپی چیست؟

سکس درمانی شاخه ای از روان درمانی و جلسه ای است مشاوره محور که در آن به مسائل جنسی، مشکلات زوجین و بررسی عوامل مؤثر در کسب رضایت جنسی طرفین پرداخته می شود. این جلسه نیز مانند جلسات مشاوره روان درمانی دیگر، با گفت و گو بین درمانگر و مراجعه کننده پیش می رود. در واقع هدف از جلسات این چنینی رفع چالش های فیزیکی و عاطفی بین پارتنر ها بوده  و به منظور برطرف شدن نیاز هر دو طرف است. در سال های اخیر با پررنگ شدن اهمیت کیفیت رابطه جنسی بین زوجین، جلسات سکس درمانی مانند سایر جلسات مشاوره، جایگاه خوبی در سطح جهانی پیدا کرده اند.

 

 

در جلسات سکس تراپی درباره چه موضوعاتی صحبت می شود؟

جلسه سکس درمانی درواقع جلسه ای آموزشی- حمایتی است که در مورد شناخت نیاز های جنسی و روش های صحیح رفع این نیاز صحبت می شود. معمولاً در جلسات اول صحبت کردن برای مراجعه کننده کمی سخت است و درمانگر سعی در ایجاد آرامش برای درمانجو دارد. در جلسات اولیه سکس تراپی سؤالاتی درباره پیشینه جنسی، سلامت بدنی، اعتیاد و عقاید و نگرانی های جنسی فرد پرسیده می شود.

 

معمولاً در جلسات درمانی تمرینات به درمانجو داده می شود که برای جلسه بعدی ارائه دهد. به طور مثال از فرد خواسته می شود روش های هیجان انگیز جدیدی را برای برقراری رابطه جنسی امتحان کند یا تکنیک های تمرکز ذهنی را در رابطه پیاده سازی کند.

 

همینطور ممکن است درمانگر منابعی برای آموزش مسائل جنسی و شناخت آناتومی زن و مرد‌ معرفی کند تا مطالعه شود. در برخی موارد مشکلات درمانجو مربوط به ناتوانی در برقراری ارتباط است که یادگیری استراتژی های ارتباطی و ابراز احساسات در زمان مناسب به بهبود این روند کمک کننده است.

 

 

در چه مواردی باید به سکس تراپ مراجعه شود؟

آمار نشان می دهد که حدود 40 درصد خانم ها و 30 درصد مرد ها در زندگی حداقل یکبار دچار اختلالات جنسی می شوند. یکی از سؤالاتی که شاید برای شما هم پیش بیاید این است که چه زمانی باید به درمانگر یا سکس تراپیست مراجعه کنیم؟ می دانید که عوامل مختلفی روی رابطه جنسی بین دو فرد تأثیرگذار است.

در شرایطی که اختلال در رابطه جنسی شما و شریک جنسیتان فراگیر شده باشد و در بیش از نیمی از موارد رابطه جنسی دچار اختلال کاهشی شود یا مشکل داشته باشد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر این در صورتی که آگاهی کافی و آموزش در مورد رابطه جنسی ندارید بهتر است از سکس تراپیست اطلاعات صحیح در این زمینه را بگیرید. برخی از مشکلاتی که می توانید برای رفع آن ها به سکس تراپیست مراجعه کنید را در ادامه آورده ایم.

 

 

سکس تراپیست چه می کند؟

درمانگر سکس به دنبال درمان اختلالات جنسی و افزایش صمیمیت زوجین و داشتن رابطه جنسی گرم و لذت بخش است. اختلال در نعوظ یا انزال زودرس، فانتزی های جنسی آزاردهنده، فیتیش های غیر قابل کنترل، میل جنسی بیش از حد و واکنش ندادن به محرک های جنسی برخی از اختلالات شایع جنسی در بین زوج ها هستند. سکس تراپیست در طول جلسه مشاوره سعی می کند با گفت وگو فشار روانی روی زوجین را کم کرده و به تشخیص و درمان مشکلات بپردازد. پس بهتر است در جلسه مشاوره صادقانه و بدون شرم مشکلات جنسی و احساسات خود را بیان کنید تا درمانگر به خوبی به شما کمک کند.

در جلسه اول معمولاً روند درمان به این شکل است که درمانگر با شما به صورت انفرادی یا همراه با شریک احساسیتان در مورد توصیف شرایط حال، چالش ها و اینکه چرا رضایت کافی ندارید صحبت می کند. در هر جلسه شما در مدیریت سکس و پذیرش نگرانی هایتان پیشرفت خواهید کرد و خواهید آموخت که چگونه رفتار های مخرب خود را اصلاح کنید. در صورتی که درمانگر تشخیص بیماری جنسی را برای شما بدهد احتمالاً به پزشک مربوطه ارجاع داده می شوید. توجه کنید که سکس تراپیست ها فقط با گفت و گو جلسات مشاوره را پیش می‌برند و برای آموزش رابطه جنسی برقرار نکرده و چگونگی انجام رابطه را عملی آموزش نمی دهند.

 

 

سکس تراپی در تهران

دکتر نرگس تاج دینی جراح و متخصص زنان زایمان با بیش از 20 سال سابقه در حوزه سکس درمانی و برگزاری جلسات تراپی موفق همراه شما مراجعه کنندگان عزیز در تهران خواهند بود. خانم دکتر تاج دینی با دلسوزی و دقت کافی سعی در ریشه یابی، درمان مشکلات جنسی و آموزش شما دارند.

 

 

 سخن پایانی

رابطه جنسی در زندگی زوجین اهمیت بالایی دارد و آگاهی از نحوه انجام صحیح آن به عملکرد بهتر کمک می‌کند. در صورتی که از رابطه جنسی زناشویی خود احساس رضایت کافی را نمی کنید پیشنهاد می شود حتماً به سکس تراپیست مراجعه نمایید. مشکلات خیلی از مراجعه کنندگان با چند جلسه مشاوره درمانی حل می شود. در این مقاله بررسی کردیم که چه زمانی نیاز است به درمانگر جنسی مراجعه کنید و در طول جلسات درمان چه می گذرد. همچنین خانم دکتر تاج دینی متخصص زنان و تراپیست مسائل جنسی زوجین در تهران را معرفی کردیم.

signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.

دسته‌ها