لابیلاپلاستی برای دختران باکره

لابیاپلاستی دختران باکره

پیش نمایش محتوا

یکی از عمل های بسیار ساده و راحت که معمولا بیشتر زن ها برای زیباکردن واژن خود انجام می دهند، عمل لابیاپلاستی است که دکتر متخصص با برداشتن قسمت های اضافی پوستی به واژن ظاهری بهتر می بخشد و به علت وجود همین ایراد است که اکثر دخترهای باکره ای که تمایل به عمل لابیاپلاستی را دارند نمی اطلاع ندارند که این جراحی عوارضی دارد یا خیر ؟ به همین علت ما در این متن می خواهیم به مطلب لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) برای دخترهای باکره بپردازیم تا همه ی سوالاتی که برای شما پیش می آید را جواب بدهیم.

 

هدف از  لابیاپلاستی برای دختران باکره چیست ؟

عمل لابیاپلاستی اکثرا به علت کم شدن سایز و کوچک کردن لابیاهای مینور و یا متقارن کردن اندازه لابیاها انجام می گیرد اما بعضی اوقات برخی از دختران به دلایلی مثل ژنتیکی، اختلالات هورمونی و غیره، رشد لابیاهای مینور شان در سن بلوغ بیشتر از حد معمول می شود و خیلی زیادتر از حالت عادی بزرگ شده اند به همین علت این جراحی را انتخاب می کنند.

بزرگی این لابیاها مشکلاتی مانند بهداشتی، زیبایی و در آینده نزدیکی های دردناک را برای دختران به دنبال دارد و وجود همین مشکلات است که باعث شده است این دختران و مادران آنها به فکر انجام عمل لابیاپلاستی می افتند چون بعد از لابیاپلاستی فرم لبه های واژن آنها به اندازه عادی و متقارن خود قبل از شروع بلوغ شان برمی گردد و مدل بهتری می گیرد.

 

بزرگی لابیاهای دختران چیست و چه مشکلاتی دارد ؟

دکتر متخصص زنان با توجه به آناتومی واژن خانم ها، به این نتیجه دست یافتند، که بزرگی لابیاها یک نوع بیماری نمی باشد ولی می تواند باعث عدم رضایت دختران از ظاهر واژنشان شود و نگرانی را در دل آنها به علت ازدواج شان در آینده و ظاهر لابیاهای شان ایجاد کنند. بزرگی لابیاهای واژن مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد. مثل :

 • کم شدن اعتماد بنفس در دختر خانم ها
 • به وجود آمدن درد و سوزش واژن در هنگام ورزش یا انجام برخی از کارهای حرکتی
 • حس درد، سوزش و خارش در ناحیه تناسلی هنگام پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا شلوار جین
 • وجود تیرگی و چین و چروک زیاد در اطراف لابیاها
 • انحراف مسیر ادرار و عفونت های ادراری پی در پی
 • پاک نشدن صحیح ناحیه تناسلی در هنگام شستشوی آن

علاوه بر موارد گفته شده رشد لابیاها در برخی از این دختران نامتقارن است یعنی یکی از لبه ها بزرگ تر از دیگری است و همچنین این لابیاها اکثرا شکلی افتاده و آویزانی خواهند داشت که قطعا خوشایند هیچ فردی نیست.

 

عمل زیبایی واژن برای دختران باکره

آیا لابیاپلاستی برای دختران باکره ، بدون عوارض است؟

از مهم ترین نگرانی و دغدغه هایی که دختران باکره برای لابیاپلاستی دارند، آسیب به پرده بکارت آنها می باشند ولی باید بدانند که این جراحی در خارج واژن لابیاپلاستی و در واقع در قسمت لابیای مینور انجام می شود و حتی پرینورافی نیز در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی قرار می گیرد که هیچ ربطی به پرده بکارت ندارد که در ورودی دهانه واژن قرار گرفته است نخواهد داشت زیرا بکارت تنها در صورت دخول هر جسم یا چیزی به واژن، پاره می شود بنابراین توجه داشته باشید که این عمل هیچ آسیبی به پرده بکارت شما وارد نمی کند پس با خیال راحت می توانید لابیاپلاستی را بدون هیچ گونه نگرانی انجام دهید.

 

چه دخترانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند؟

برای این عمل شرایط سنی وجود دارد زیرا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره باید حتما بالای ۱۸ سال انجام شود که لابیاهای تغییر سایز نداشته باشد و حالت خیلی بزرگ و افتاده و آویزان داشته باشد و همچنین دقت داشته باشید که این عمل تنها برای دخترانی انجام می شود که لابیاهای تیره و پر چین و چروکی دارند یا اندازه و شکل لابیای آنها نامتقارن است.

 

آیا دخترانی که عمل لابیاپلاستی کرده اند می توانند در آینده به روش طبیعی زایمان کنند؟

دخترخانم هایی که در دوران مجردی خود، عمل لابیاپلاستی را انجام داده اند توجه داشته باشید که در مورد زایمان طبیعی آنها مانعی وجود نخواهد داشت بلکه می توانند به سادگی طبیعی زایمان کنند به علت اینکه این جراحی خیلی سریع و در عرض 6 ماه ترمیم پیدا می کند و به علت اینکه آثار اسکار ناشی از جراحی باقی نمی ماند، مشخص نمی شود که عمل جراحی انجام گرفته است یا نه.

در رابطه با همین موضوع جالب است که از این نکته آگاه باشید که زایمان طبیعی و بارداری برای این دسته از افراد بسیار راحت تر و ساده تر از افراد معمولی خواهد بود چون در شرایط نرمال، به دنبال بارداری ممکن است رشد لابیا افزایش یابد یا در دوره شیردهی نازک و حساس شود بلکه این عوارض برای افرادی که عمل لابیاپلاستی را انجام داده باشند، وجود ندارد و یا اگر هم باشد با شدت خیلی کمتری خواهد بود به علت اینکه در این خانم ها لب های بزرگ وجود ندارد بنابراین فرد مورد نظر موقع زایمان آزرده نمی شود و به آسانی می توانند اپیزیوتومی، زایمان طبیعی و دوران حاملگی موفقی را طی کند. جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره  قبل از بارداری مزایای بسیار جالبی دارد به عنوان نمونه:

 • خطر عفونت هایی که ممکن است در هنگام بارداری و شیردهی به آن مبتلا شوید به شدت کم می شود.
 • احتمال سوزش و درد و حساسیت اطراف لابیا بعد از جراحی لابیاپلاستی، را تا حدی که امکان دارد کم می شود.
 • احساس تیرگی، سختی، اذیت شدن حین پوشیدن لباس و ایجاد زخم در ناحیه تناسلی بعد از بارداری کم می شود.

 

مزایای انجام جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره

این جراحی از سن 18 سالگی به بعد، به شرط تکمیل دوره بلوغ در دختران قابل انجام شدن می باشد. از مزایایی که انجام این عمل جراحی در آینده برای دختران به وجود می آورد عبارت است از:

 • زیبا سازی و بهبود شکل و ظاهر لابیاها
 • راحت تر شدن دوران بارداری و زایمان
 • بدون هیچ گونه آثار جراحی، انجام خواهد شد.
 • در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد و نتایج خوبی را به دنبال دارد.
 • احتمال بازگشت لابیاها به حالت قبل وجود ندارد.
 • نتیجه ناشی از لابیاپلاستی تا آخر عمر فرد ماندگار می باشد.
 • مراقبت های لازم پس از لابیاپلاستی برای دختر خانم ها

پس از عمل لابیاپلاستی برای دختران نکات مراقبتی بسیار آسان و مهمی وجود دارد که باید با دقت زیادی آنها را رعایت کنید تا پس از گذراندن دوره بهبودی نتایج  بهتری را داشته باشید که ما در ادامه بعضی از مهم ترین نکاتی که برای مراقبت از لابیاپلاستی توسط دکتران خبره توصیه می شود، به شرح زیر می باشد :

 • بعد از جراحی از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت استفاده کنید (فرقی نمیکند لیزر باشد یا جراحی).
 • محل جراحی را با آب سرد و شامپوی بچه به مدت 7 روز تا 10 روز شستشو دهید.
 • تا جایی که ممکن است بعد از جراحی لابیاپلاستی از توالت فرنگی استفاده کنید.
 • از انجام هرگونه ورزش سنگین به مدت 40 روز پس از عمل پرهیز کنید
 • آهسته قدم برداشتن هنگام پیاده روی، پرهیز از پرش، دویدن و سریع قدم زدن در حین راه رفتن
 • استفاده از قرص های آنتی بیوتیک های نیز به مدت 7 روز البته با تجویز پزشک معالج
 • خودداری از پوشیدن لباس های چسب و تنگ
 • انجام ندادن فعالیت های سنگین به مدت 10 روز پس از عمل لابیاپلاستی

 

از پمادهای ترمیم کننده و پمادهایی که برای نرم شدن ناحیه تناسلی و ترمیم لابیا مناسب است استفاده کردن البته معمولا پزشکان متخصص همراه با این پمادها، ژل های بی حس کننده نیز توصیه می کنند که باید با گاز روی ناحیه مورد نظر استفاده شود تا هم قسمت جراحی شده ترمیم شود و هم دردی را حس نکنید و بعد از این کار هم باید لباس زیر پوشیده شود تا کاملا جذب پوست شود و احساس درد را از بین ببرد.

اگر لابیاپلاستی با جراحی انجام گرفته باشد، لازم است که حتما این ناحیه به مدت 10 روز کاملا خشک و بدور از رطوبت باشد و  بعد از 10 روز بر اساس نظر جراح متخصص زنان، نیاز است که از کرم های ترمیم کننده در محل اسکار استفاده کنید تا روند ترمیم و بهبود فرد، زودتر طی شود.

 

سخن پایانی

با توجه به مطالب گفته شده پیشنهاد ما این است که اگر می توانید لابیاپلاستی را در سنین کم تر و پس از تکمیل بلوغ انجام دهید برای اینکه نتیجه ای بهتر را رقم می زند و هیچ گونه نگرانی از بابت بارداری، زایمان و آسیب دیدگی پرده بکارت وجود ندارد توجه داشته باشید برای این که خطرات و عوارض ناشی از این جراحی را برای خودتان کمتر باشد بهتر است که از جراح زنان با تجربه در زمینه لابیاپلاستی استفاده نمایید تا با اطلاعاتی که دارد عمل شما را به بهترین نحو انجام دهد.

signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.

دسته‌ها