لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

عمل لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

پیش نمایش محتوا

لابیا چیست؟

لابیا به بخش خارجی دستگاه تناسلی بانوان(بخش قابل مشاهده ) گفته می شود .لابیا به عنوان محافظت کننده از بخش هایی چون کلیتوریس، واژن و مجرای ادرار است.این بخش بیرونی دو قسمت است :

1- لابیا ماژور یا لابیای بیرونی که بزرگ است.

لابیا ماژور یا همان لابیای بیرونی به عبارتی دو لایه پوستی است که از بالای دستگاه تناسلی روی استخوان شرمگاهی گرفته و تا قسمت پرینه ادامه دارد.وظیفه لابیای بیرونی، پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس است .

2- لابیا مینور که لایه داخلی ترو جمع شده بین لابیای ماژور است.

لابیا مینور یا همان لابیای داخلی به عبارتی دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور جای گرفته است. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین خانم ها متفاوت و به صورت های  گوناگون است. لابیا داخلی از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

زمانی که زنان در مورد بزرگ بودن لابیای خود اعتراض دارند و می خواهند با عمل جراحی لابیاپلاستی اندازه یا شکلش را تغییر دهند، معمولا منظورشان لبه کوچک (مینور ) است.البته جراحی های زیبایی و جوانسازی بر روی لابیای ماژور (بزرگ‌) هم وجود دارد که درموردشان‌صحبت خواهیم کرد .

 

عوامل موثر در اندازه ی لابیا

 •   سن: افزایش سن گاهی سبب بزرگ شدن لابیا ها میشود .
 •  ژنتیک، در بعضی افراد به طور ژنتیک شکل و اندازه لابیانامتقارن و بزرگ می باشد .
 •  مسائل هورمونی در دوران بلوغ و بارداری های متعدد احتمال بزرگ شدن لابیا مینور هست.
 • رابطه جنسی مکرر ، بویژه سکس دهانی یا تحریک مکرر با دست سبب بزرگ شدن لابیا مینور می شود .

عمل جراحی برای بزرگی و افتادگی لابیای مینور یکی از دلایل اصلی اقدام به عمل های زیبایی اندام تناسلی در سنین زیر و حوالی 40 سال است.


عمل لابیاپلاستی چیست؟

عمل زیبایی لابیا یا همان لابیاپلاستی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی بین خانم هاست. در این عمل پزشک جراح زنان ، با کوتاه کردن و ترمیم لابیا مینور باعث زیباتر شدن اندام تناسلی خانم ها ، بهتر شدن حس جنسی و جلو گیری از عفونت میشود روشهای جراحی کلاسیک ، روش جراحی با امواج رادیو فکوئنسی(RF ) و لیزر از شایعترین روشها ی جراحی هستد. مناسب ترین روش جراحی را با توجه به شرایطتان از پزشک خود بپرسید .

عمل لابیاپلاستی


مزایای عمل لاباپلاستی با لیزر

 

 

هنگامی که از امواج rf و یا از لیزر استفاده می کنیم، فرکانس بالایی از جریان الکتریکی و یا اینکه نور متمرکز و نقطه ای را به نسج می تابانیم، سبب می شود که آن محل برش بسیار ظریف تر نسبت به زمانی که از تیغ جراحی استفاده می کنیم، باشد. اما برش ظریف چه فایده ای دارد؟ فایده ی برش ظریف عبارت است از:

 • آسیب نسج کمتری می دهد.
 • درد بعد عمل کمتر است.
 • دوران نقاهت بسیار کم می باشد.
 • بخیه نمی خورد.
 • احتمال عفونت بسیار کمتر است.
 • نتیجه ی عمل بسیار خوب می باشد.

 


چه کسانی به عمل زیبایی واژن نیاز دارند؟

 

 

افرادی که لابیاهای بزرگ و نامتقارن دارند و هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ اذیت می شوند و سبب عفونت مکرر آنها می شود. کسانی که از ظاهر لابیاهای خود ناراضی هستند و احساس کمبود اعتماد به نفس در رابطه ی جنسی خود دارند و این موجب می شود که مرحله ی تحریک و تمایلشان دچار اختلال شود. لابیاپلاستی عمل جراحی است که به دو روش انجام می گیرد که شامل: جراحی کلاسیک و جراحی با لیزر می باشد.

 


آیا لابیا برای دختران باکره انجام پذیر است؟

 

در پاسخ این سوال باید خدمت شما متقاضیان محترم بگوییم که بله لابیاپلاستی برای دختران باکره هم انجام می شود، به این دلیل که منطقه لابیا از منطقه پرده بکارت کاملا فاصله دارد و می توانید بدون هیچ نگرانی عمل لابیاپلاستی را انجام دهید.

درد و عوارض و دوران نقاهت عمل لابیاپلاستی به چه صورت است؟ عمل لابیاپلاستی با بی حسی موضعی و یک پلاک منطقه ای، کاملا بدون درد در مطب پزشک متخصص و یا یک کلینیک مجهز انجام می پذیرد. دوران نقاهت عمل لابیاپلاستی بسیار کوتاه است و آنتی بیوتیک خیلی مختصری برای فرد تجویز می شود و به دنبال آن نتیجه بسیار خوبی به عمل می آید.


آیا عمل لابیا حس جنسی را کم می کند؟

 

 

اگر پزشک متخصص به عروق اعصاب منطقه آسیبی وارد نکرده باشد و عمل لابیاپلاستی بسیار خوبی و با دقتی را برای فرد متقاضی انجام دهد، میل جنسی فرد کاهش پیدا نمی کند، بلکه با افزایش اعتماد به نفس متقاضی و حس خوب فرد نسبت به بدن خود، افزایش برانگیختگی را در مرحله ی اول احساس می کند. همچنین اگر با عمل تنگی واژن همراه باشد و سلول های جنسی بیشتری در معرض تحریک قرار بگیرد، میل جنسی بسیار زیاد افزایش پیدا می کند.


مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگر ، مراقبتهای بعد از عمل به بهبود نتایج حاصل از آن کمک می کند.استراحت ، تغذیه مناسب ، مصرف داروها و شستشو های مناسب بسیار مهم هستند .منع مصرف هر نوع دخانیات تا دوهفته جهت جوش خوردن و بخیه ها مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی متناسب با شرایط بدنتان را روز عمل به طور کامل به شما خواهم گفت.


نحوه عمل لابیاپلاستی و ترمیم هود

 

 

در عمل لابیاپلاستی قسمت های بزرگ و نامتقارن لابیا علامت گذاری می شود و این قسمت ها برش داده می شود و ترمیم صورت می گیرد. چنانچه افتادگی و بزرگی هود کلیتوریس در قسمت بالای لابیا هم وجود داشته باشد، به دنبال آن این قسمت هم برش داده می شود و یک پلت پوستی برداشته می شود و سپس ترمیم صورت می گیرد.


 

سوالات رایج

 1. آیا این عمل دردناک است؟ این عمل دردناک نیست چون بی حسی کافی و مناسب داده می شود.
 2. آیا بعد از عمل لابیا نیاز به استراحت هست؟ استراحت و مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی بسیار بسیار مهم هستند.
 3. آیا با این عمل پرده بکارتم آسیب نمی بیند؟ لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب نمی زند.
 4. آیا این عمل باعث کاهش میل جنسی و آسیب به رابطه زناشویی نمی شود؟ لابیاپلاستی میل جنسی را کم نمی کند.
 5. دوره نقاهت بعد از عمل چقدر است؟ باروش های نوین جراحی لابیاپلاستی درد کم و دوره نقاهت کوتاه خواهد بود.
 6. چقدر طول میکشه که نتیجه عمل مشخص بشه؟ بهترین نتیجه حدود 3 ماه بعد از عمل نمایان خواهد شد.
 7. آیا پس از عمل لابیاپلاستی نیاز هست به پزشکم مراجعه کنم؟ بله، پس از عمل جراحی حتما با پزشک خود در ارتباط باشید.

signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.