لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

عمل لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

پیش نمایش محتوا

لابیا چیست؟

لابیا به بخش خارجی دستگاه تناسلی بانوان(بخش قابل مشاهده ) گفته می شود .لابیا به عنوان محافظت کننده از بخش هایی چون کلیتوریس، واژن و مجرای ادرار است.این بخش بیرونی دو قسمت است :

1- لابیا ماژور یا لابیای بیرونی که بزرگ است.

لابیا ماژور یا همان لابیای بیرونی به عبارتی دو لایه پوستی است که از بالای دستگاه تناسلی روی استخوان شرمگاهی گرفته و تا قسمت پرینه ادامه دارد.وظیفه لابیای بیرونی، پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس است .

2- لابیا مینور که لایه داخلی ترو جمع شده بین لابیای ماژور است.

لابیا مینور یا همان لابیای داخلی به عبارتی دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور جای گرفته است. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین خانم ها متفاوت و به صورت های  گوناگون است. لابیا داخلی از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

زمانی که زنان در مورد بزرگ بودن لابیای خود اعتراض دارند و می خواهند با عمل جراحی لابیاپلاستی اندازه یا شکلش را تغییر دهند، معمولا منظورشان لبه کوچک (مینور ) است.البته جراحی های زیبایی و جوانسازی بر روی لابیای ماژور (بزرگ‌) هم وجود دارد که درموردشان‌صحبت خواهیم کرد .

 

عوامل موثر در اندازه ی لابیا

  •   سن: افزایش سن گاهی سبب بزرگ شدن لابیا ها میشود .
  •  ژنتیک، در بعضی افراد به طور ژنتیک شکل و اندازه لابیانامتقارن و بزرگ می باشد .
  •  مسائل هورمونی در دوران بلوغ و بارداری های متعدد احتمال بزرگ شدن لابیا مینور هست.
  • رابطه جنسی مکرر ، بویژه سکس دهانی یا تحریک مکرر با دست سبب بزرگ شدن لابیا مینور می شود .

عمل جراحی برای بزرگی و افتادگی لابیای مینور یکی از دلایل اصلی اقدام به عمل های زیبایی اندام تناسلی در سنین زیر و حوالی 40 سال است.


آشنایی با عمل زیبایی ( لابیاپلاستی )

عمل زیبایی لابیا یا همان لابیاپلاستی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی بین خانم هاست. در این عمل پزشک جراح زنان ، با کوتاه کردن و ترمیم لابیا مینور باعث زیباتر شدن اندام تناسلی خانم ها ، بهتر شدن حس جنسی و جلو گیری از عفونت میشود روشهای جراحی کلاسیک ، روش جراحی با امواج رادیو فکوئنسی(RF ) و لیزر از شایعترین روشها ی جراحی هستد. مناسب ترین روش جراحی را با توجه به شرایطتان از پزشک خود بپرسید .


مزایای عمل لاباپلاستی با لیزر

 
 

چه کسانی به عمل زیبایی واژن نیاز دارند؟

 
 

آیا لابیا برای دختران باکره انجام پذیر است؟

 
 

آیا عمل لابیا حس جنسی را کم می کند؟

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگر ، مراقبتهای بعد از عمل به بهبود نتایج حاصل از آن کمک می کند.استراحت ، تغذیه مناسب ، مصرف داروها و شستشو های مناسب بسیار مهم هستند .منع مصرف هر نوع دخانیات تا دوهفته جهت جوش خوردن و بخیه ها مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی متناسب با شرایط بدنتان را روز عمل به طور کامل به شما خواهم گفت.


نحوه عمل لابیا و ترمیم هود

 

دکتر نرگس تاج دینی دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.
signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.

دسته‌ها