اوشات تراپی

اوشات تراپی

پیش نمایش محتوا

اوشات تراپی چیست؟

اوشات تراپی یا تزریق اوشات (O-Shot) یکی از روشهای بسیار عالی در خشکی واژن ، مشکلات ادراری و اختلالات عملکرد جنسی است. پلاسمای حاوی پلاکتهای غلیظ شده که در طی فرایند سانتریفیوژ و غنی سازی سلولهای خونی خود فرد بدست می آیند ، خاصیت جوانسازی و ترمیم دارند و هیچ واکنش حساسیتی تا کنون در این روش مشاهده نشده است.

در این روش نیاز به بستری و بیهوشی نیست، زیرا درد نداشته و بی حسی موضعی برای این روش کاملا کافی است. دوره نقاهت ویژه ای بعد از این عمل وجود ندارد و تعداد جلسات اوشات بستگی به مشکل بیمار ، سن وضعیت یائسگی و …دارد.

 

مراحل آماده سازی خون در تزریق اوشات

توسط سرسوزن های بسیار ظریفی، خون وریدی دست گرفته شده و به داخل لوله های مخصوصی منتقل می شود. می دانیم که خون حاوی سلول های قرمز، سلول های سفید و پلاکت ها می باشد که در مایعی به نام پلاسما غوطه ورند. پلاکت ها خاصیت جوانسازی دارند و در درمان بسیاری از بیماری ها موثرند. لوله آزمایش را درون دستگاهی به نام  سانتریفوژ قرار می دهیم. بر اساس شرایط فرد و محلی که می خواهیم تزریق را انجام دهیم، دور، سرعت و مدت زمان را تعیین می کنیم.

درون لوله های آزمایش سه سطح را مشاهده می کنیم:fracthin2، fracthion1  و سلول های قرمز. تشخیص این سه سطح و جداسازی آن بسیار اهمیت دارد. اگر تشخیص و جداسازی درست انجام نشود، نتیجه درمان خوب نخواهد بود در نتیجه تجربه پزشک در این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد. ابتدا fracthion1 راجدا کرده درون لوله ای جداگانه می ریزیم. سپس fracthin2 را که پلاسمای حاوی پلاکت ها می باشد را جدا کرده و به نواحی خاصی از واژن تزریق می کنیم. ممکن است نیاز باشد مجددا غنی سازی و ساترفیوژ انجام شود. در جوانسازی واژن، درمان خشکی واژن، درمان بی اختیاری ادراری، نزدیکی دردناک و همچنین اختلالات میل جنسی و ارگاسم این روش بسیار موثر است.

 

 

اوشات چه کاربردهایی دارد؟

  1. خشکی واژن
  2. بی اختیاری ادراری
  3. اختلال در تحریک پذیری جنسی
  4. اختلال در ارگاسم
  5. واژینیسموس و نزدیکی دردناک
  6. درد لگنی
  7. عفونت مکرر

 

1. درمان خشکی واژن

استفاده از این روش در خانم های یائسه که دچار خشکی واژن شده اند و به دلیل افت هورمون ها، بی اختیاری ادراری پیدا کرده اند و ….  بسیار موثر است و نتایج بسیار خوبی را در پی خواهد داشت. بعضی از انواع خشکی واژن به درمان های هورمونی نیاز دارند و ممکن است تهیه این داروها از لحاظ تحریم ممکن نباشد و یا برای بعضی از خانم ها ممنوعیت دارویی وجود داشته باشد. این روش برای این افراد بسیار خوب است و نتایج خوبی را هم به دنبال خواهد داشت.

 

2. جوانسازی واژن

این روش یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی واژن است. در این روش خون فرد گرفته شده تغلیظ و سانترفیوژ انجام می شود. سپس در طی مراحل خاصی که نیاز به دقت فراوان دارد سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد جدا می شوندو در مناطق خاصی از واژن، سرویکس، اطراف مجرای ادرار و ناحیه ژنیتال تزریق می شود.

بعضی از افراد این کار را انجام داده اند( نزد پزشکان دیگر) و از نتیجه این کار راضی نبوده اند. باید بدانید که نحوه آماده سازی، دستگاه مورد استفاده، دقت در برداشتن سلول ها و سپس تزریق سلول ها در کجا، با چه ظرافتی و چه سرنگی انجام شود بسیار مهم است و در نتایج بسیار موثر است. از این روش استفاده کنید و ایمان داشته باشید که یکی از بهترین روش هایی است که همه بیماران ما از آن راضی هستند.

 

 

3. درمان واژینیسموس (نزدیکی دردناک)

در این روش سلول های جوانساز و فاکتور رشد را از خون شخص استخراج و تغلیظ می کنیم و به نواحی مورد نیاز تزریق می کنیم. بسیار مهم است که بدانیم برای هر کاری و هر شخصی چه میزان از آن پلاسما و فاکتور رشد مورد نیاز است و اینکه چگونه آن را بدست بیاوریم و تزریق کنیم. این تفاوت ها است که تفاوت در نتیجه درمانی را در هر تیمی و برای هر فرد به دنبال دارد.

 

نظر بیماران دکتر نرگس تاج دینی درباره تزریق اوشات

 

پرسش های متداول درباره تزریق اوشات

1- ارزیابی بیمار برای تزریق اوشات چگونه است؟

قبل از تزریق اوشات شرایط بیمار سنجیده می شود با یک آزمایش ساده و در صورت نیاز تست پاپ اسمیر انجام میگیرد.

2- نحوه آماده سازی و تزریق به چه شکل است؟

در جلسه تزریق اوشات ، مقداری از خون فرد گرفته میشود توسط دستگاه سانترفیوژ غنی سازی انجام میشود و پلاکت ها جدا می شود و پلاسمای غنی از پلاکت آماده تزریق می شود.

3- به چند جلسه درمانی نیاز هست؟

تعداد جلسات به شرایط بیمار بستگی دارد برخی از بیماران به یک جلسه و برخی دیگر به سه جلسه نیاز دارند.

4- آیا با تزریق اوشات برجسته سازی نیز اتفاق می افتد؟

تزریق اوشات بیشتر جنبه ی درمانی و جوانسازی دارد.

 

signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.