کنگره‌ها و همایش‌ها

پیش نمایش محتوا

کنگره بین‌المللی پاپیلوما  از تاریخ ۹ تا ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

معرفی کنگره بین‌المللی پاپیلوما  

از هم کنگره بین المللی  HPV پاپیلوما در حال برگزاری است و همانطور که انتظار می رود  دکتر نرگس تاج دینی که سال‌ها تجربه و فعالیت علمی و به روز در مورد این بیماری دارند، مانند دفعات پیشین همایش‌ها و سمینارهای قبلی، سخنران این کنگره نیز می باشند.

 .

دکتر نرگس تاج دینی، جراح و متخصص زنان، با دانش و تجربه فراوانی که در تشخیص زودرس سرطان‌ها، درمان اچ پی وی، زگیل تناسلی ،بویژه زگیل‌های مقعدی، کولپوسکوپی و تشخیص زودرس سرطان‌های وابسته به ویروس HPV دارند،

مدرس ورکشاپ‌ لیزر درمانی در پاپیلوما  اچ پی وی، در کنگره بین‌المللی پاپیلوما برگزارشده در اسفند ۱۴۰۲، سالن همایش‌های رازی ،دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

کنگره بین‌المللی پاپیلوما  از تاریخ ۹ تا ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران درشهر تهران  برگزار می‌گردد و پزشکان حوزه‌های مختلف درمورد اچ پی وی که شایعترین بیماری منتقله از راه جنسی و عامل اصلی سرطان دهانه رحم و سایر سرطان‌ها است،

به تبادل دانش و بحثی همه جانبه در این زمینه می‌پردازند.

کنگره‌های بین‌المللی پزشکان، فرصتی مناسب است تا پزشکان و متخصصین رشته‌های مختلف ،در سطوح متفاوت و از شهرها و کشورهای گوناگون، انبوهی از اطلاعات، مطالعات، تجربیات و دستاوردها ی خودرا با هم‌ به اشتراک گذاشته مشکلات را به چالش کشیده و راهی نوین برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها  ارائه می‌کنند.

وجود این کنگره ها بسیار ارزشمند بوده و حضور در آن‌ها نشانه‌ی به‌روز بودن پزشکان هر حوزه است.

سخنرانان و مدرسین کنگره ‌ا، به دقت انتخاب شده و مقالات و مطالب ارائه شده توسط آنها نشانه ی تسلط علمی و تجربه ی گرانقدری است که در حوزه فعالیت خود دارند.

دکتر نرگس تاج دینی با  بیش از بیست  سال سابقه  طبابت در رشته  تخصصی جراحی زنان،زایمان و نازایی و بیش از سی سال تجربه و سابقه در حوزه تشخیص زودرس سرطانهای زنان و فعالیتهای خودجوش و داوطلبانه در این زمینه ، از جمله سخنرانان این کنگره می باشد.

کنگره بین‌المللی پاپیلوما  از تاریخ ۹ تا ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران درشهر تهران  برگزار می‌گردد، و پزشکان حوزه‌های مختلف درمورد اچ پی وی که شایعترین بیماری منتقله از راه جنسی و عامل اصلی سرطان دهانه رحم و سایر سرطانها است، به تبادل دانش و بحثی همه جانبه در این زمینه می‌پردازند.

در خبرها و مقالات آتی درمورد سخنرانی‌های ایشان بیشتر خواهیم نوشت .

گارگاه‌های کنگره

دکتر نرگس تاج‌دینی مدیر گروه‌های همیاری علمی پزشکان علیه کرونا

💔تب ،سرفه ،تنگی نفس…

💔 تب ،سرفه ، تنگی نفس …

🌹زمستان ۹۸، …کرونا هرروز قربانیان جدیدی میگرفت.

مردم به بیماری جدید و غیر قابل درمانی  مبتلا شده بودند.این بیماری با همه بیماریهای مشابه تفاوت داشت‌.سرعت انتقال فوق العاده بالا بود.

مسئولین  پس از انکار شیوع کرونا  بالاخره اعتراف به گسترش  بیماری کردند

همکارانمان در  بیمارستان مسیح دانشوری و کامکار قم مستاصل و نیازمند کمک‌بودند…نفس‌های نازدانه‌ها به شماره افتاده بود،😔

💔تب، سرفه، تنگی نفس….

💔تب، سرفه، تنگی نفس …

🌹شهرهایکی پس از دیگری آلوده‌ می‌شد …..

قم ، کاشان ،گیلان ،کرمان….

چه باید می‌کردم؟ 😔

ای سی یو ها پر بود،

همکارانمان‌ خسته و بیماری لاعلاج….

نباید می نشستم….

من جراح و متخصص زنان هستم …چه کاری میتوانستم‌ بکنم؟؟؟؟؟؟؟😔

علاج بیماری از رشته تخصصی من دور بود….

💔تب ،سرفه ،تنگی نفس 

💔تب ،سرفه ،تنگی نفس 

🌹آمار مرگ و‌میر بالا ست 

بچه‌های بیمارستان‌ مسیح خسته‌اند 

مسئولین بهداشتی قم درخواست کمک‌ کرده‌اند

کاشان‌هم‌ از شدت بیماری سقوط کرد…

شمال در تب می سوزد….

💔تب ، سرفه ، تنگی نفس……

💔 تب ،سرفه ،تنگی نفس ….

🌹چه باید می‌کردم ؟؟؟؟😔

  همدلی کردیم و عشق آغاز شد……

          ‌‌‌‌‌       

دکتر نرگس تاج دینی 

مدیر گروه‌های همیاری علمی پزشکان علیه کرونا

 چهارساله شدن گروه‌های همیاری علمی پزشکان علیه کرونا

گروه های همیاری علمی پزشکان علیه کرونا چهار ساله شدند.🎂🎂🎂🎂

🌹زمستان ۹۸ بود، بیماری تنفسی شایع شده بود که کسی از کم و کیف آن اگاه نبود و پزشکان نمی‌دانستند که چه تفاوتی با ویروس انفولانزایH1N1 دارد و راه پیشگیری و مهارو احیانا درمان آن چیست.

مسئولین همچنان حضور و شیوع ویروس کرونا را درکشور انکار می کردند.

🌹گزارشاتی که از ای سی یوهای بیمارستان‌های مختلف درمورد این بیماری شنیده میشد بسیار ناراحت کننده و دردناک بود.

پزشکان همگی خسته و مستاصل  بودند.

🌹با وضعیت اخرالزمانی مواجه بودیم. من ،دکتر نرگس تاج دینی، متخصص جراحی زنان زایمان هستم و رشته تخصصی من به درمان عفونت تنفسی واگیردار ربطی نداشت.

ولی نمیتوانستم‌ طاقت بیاورم و کاری نکنم.

با همکاری اولیه دونفر از پزشکان همکلاسی قدیمی (دکتر  سهراب سررشته و دکتر سعید ضیایی)  گروه تلگرامی را به‌عنوان فروم.

برای مشورت با  سایر پزشکان و تبادل اطلاعات و راهکارها، تشکیل دادم‌.

🌹در کمتر از نصف روز تعداد افراد عضو گروه به بیش از ۸۰۰ نفر رسید.همگی پرسوال، خسته و پراشوب بودند.سوال‌های زیادی در زمینه نحوه انتقال، پیشگیری، راه‌های تشخیصی، درمان و مراقبت‌ها مطرح می‌شد.

نه تنها پاسخگویی به اینهمه سوال امکان پذیر نبود 

بلکه طبقه بندی مطالب و بررسی گروه هم بسیار دشوار بود.

مانند همه شبکه‌های اجتماعی تعدادی مزاحم و افرادی که مطالب غیراخلاقی درگروه می‌گذاشتند مزاحم بودند و فقط ریموو کردن این افراد یک تیم‌ مجزا را طلب می‌نمود.

در چهارروز  اول تشکیل گروه حتی یک دقیقه هم نخوابیدم و از اتاقم‌بیرون نیامدم 

تعداد اعضا و همچنین سوالات مطرح شده روزبه روز بیشتر میشد.

🌹مطالب  و سوالات تقسیم بندی شدودر ابتدا ۱۲ گروه  تشکیل شد و بعدا به ۱۴ گروه ارتقا یافت.

پیداکردن یاران و همکارانی که تحت عنوان ادمین گروه‌ها مرا یاری می‌کردند سبب شد که ساعت خواب من تدریجا به دوساعت درروز برسد ….

حضور بانومنصوره ثمین‌فر ،دستیارم ،که به‌عنوان‌ ادمین رابط همیشه در کنار من بود و دخترشان زنده یاد، دوشیزه دکتر طهورا چهرازاد، 

مدیر شاخه دانشجویی و پشتیبانی ارشیو گروه های همیاری، فراموش نشدنی است.

🌹پیوستن اساتید داخلی و خارجی افتخاری بود که نصیبمان شد.حضور ارزشمند پروفسور علیرضا رنجبر ، دکتر سهراب سررشته ، استاد حسین آل یاسین،  دکتر سعید ضیایی، دکتر نیره پزشکیان، دکتر باقری ، دکتر یونسیان و بسیاری از اساتید گرانقدر  دیگر …… دلگرمی بزرگی برای تمامی اعضا بود.

🌹در گروه‍‌های همیاری پزشکان علیه  کرونا مطالب مورد بحث قرار میگرفت و مراقبت از بیمارکرونایی از زوایای مختلف بررسی میشد.

کیس‌ها چه سرپایی و چه سرپایی و حتی وصل به دستگاه ونتیلاتور در ای سی یو در گروه‌های مختلف بررسی می‌شدند و بهترین درمان‌ها برایشان توصیه می‌شد 

🌹طبقه بندی مطالب، هماهنگی برای پاسخدهی سریع و دقیق به سوالات، برقراری کنفرانس‌های درون گروهی ،صحبت و هماهنگی  با اساتید داخلی و خارجی و  داوطلبین، برای  ارائه کنفرانس‌ها و جلسات اموزشی، بررسی مقالات  و… حتی رفع اختلاف و کدورت بین اعضا 😊 از جمله اقداماتی بود که به‌عنوان مدیر گروه‌های همیاری به آنها می‌پرداختم .

🌹هدفم این بود که پزشکان جوان تازه  فارغ‌التحصیل  که در روستاها مشغول گذراندن طرح خدمت میباشد، به اندازه پزشکان باتجربه بهترین بیمارستان‌ها بیاموزد و به کار ببندد و به همان اندازه در نجات جان‌ها سهیم باشد.

🌹به‌علاوه  هرشب ساعت ده کنفرانسهای علمی برگزار می‌شد و مطالب مختلف به شکل پرسش و پاسخ و چالشی توسط همکاران عزیز مطرح می‌شد. فقط تعداد  اعضای یکی از گروه‌های همیاری به بیش از ۵۰۰۰ نفر رسیده بود و در حقیقت با کمک و همیاری همه اعضا  دانشگاه و بیمارستان بزرگ مجازی تشکیل شده بود.

🌹به جرات  می‌توانم‌ بگویم که گروه ما، گروه تلگرامی همیاری  علمی پزشکان علیه کرونا، که اولین و بزرگترین گروه تبادل اطلاعات کرونا بود، نقش بسیار مهمی را در تدوین و بخصوص اصلاح پروتکل‌های وزارتخانه ایفا کرد .بیماران بسیاری بهبودی پیداکرده و جان‌های بسیاری نجات یافت  …..

خاطرات بسیار و قلم قاصر است…

🌹گروه‌های همیاری چهارساله شدند و هنوز هم انتقال تجربیات و مطالب چه درمورد کرونا و چه بیماری‌های شایع و مهم دیگر درطی این سال‌ها هنچنان ادامه داشته و امیدوارم که ادامه پیدا کند.

و خدارا شکر میکنم  که این توان را به من داد تا بتوانم انجام وظیفه‌ای هرچند اندک، در پیشگاه بشریت داشته باشم.🙏🌹

                  دکتر نرگس تاج دینی 

مدیر گروه های همیاری علمی پزشکان علیه کرونا – اسفند ۱۴۰۲

همیاری علمی پزشکان علیه کرونا

signature

دکتر نرگس تاج دینی با بیش از بیست سال سابقه طبابت در حیطه جراحی زنان، زایمان، نازایی و زیبایی زنان و با بهره گیری از دانش به روز و کارآمد در این حیطه، تمامی آنچه به بانوان مربوط است را در کلینیک تخصصی خود ارائه می کند.

دسته‌ها
نوشته های تازه